UNIKALIOS VARŽYTUVĖS

2011 balandžio 18-20 dienomis Saulės mieste Šiauliuose vyko ne tik 60-toji (vadinasi, jubiliejinė) Lietuvos mokinių matematikos olimpiada.
Bet Jūs gal pasakysite, ar šiaip pagalvosite, kad ir per jubiliejinę olimpiadą viskas juk vyksta absoliučiai taip pat kaip visada.
Moksleiviai rašo, mokytojai jaudinasi ir laukia rezultatų.
Ar Jubiliejinė, ar nejubiliejinė, pasakysite Jūs, viskas vis tiek susiveda į tai.
Bet Šiauliuose viskas buvo ir taip, ir ne taip.
Tai kas ten buvo ne taip, kaip visada būna.
Kas ten buvo visai ne taip?
Visi olimpiadiniai rašymai Šiauliuose vyko vienoje labai gražioje mokykloje, vardu “Romuvos” gimnazija. Kad sužinotute, kas ten buvo ne taip, Jums būtų pakakę balandžio 19-tos rytą apie pusę devynių pasisukinėti toje jaukiojoje „Romuvos“ gimnazijoje prie 202 kabineto.
Į tą 202 kabinetą rinkosi matematikos mokytojai. Jų buvo nedaug. Kad nedaug – juk nekeista. Kad renkasi – irgi tikrai ne. Juk mokytojai ir per olimpiadas, ir ne per olimpiadas dažnai ir daug kur renkasi: renkasi paklausyti sprendimų, kolegų nuomonių, šiaip paseminaruoti, o būna, kad ir pasiguosti.
Visko būna.
Tačiau šį sykį buvo taip, kaip dar mūsuose niekada nebuvo buvę, o gal ir toliau nebus.
Šį kartą mokytojai rinkosi patys pasivaržyti spręsdami uždavinius. Kiekvienas iš jų gavo po popieriaus lapą su 3 uždaviniais, kuriems spręsti jie turėjo pilnas 2 valandas. Atėjusių spręsti mokytojų buvo iš pradžių 4, netrukus atėjo dar viena mokytoja.
Taigi mokytojai sprendė uždavinius patys, tarsi ir jie kelioms valandoms būtų vėl atvirtę mokiniais. Besivaržančiais mokiniais. Azartiškais mokiniais. Olimpiados dalyviais. Jūs gal pasakysite, kad mokytojai ir taip jau yra olimpiados dalyviai. Sutinkame su tuo. Tikrai yra.
Tada sprendusieji, mokiniais atvirtę mokytojai yra dvigubi 60-osios Lietuvos moksleivių olimpiados dalyviai.
Tai buvo labai drąsūs mokytojai.
Galime tik su švelniu pavydu pasveikinti jų mokinius.
Nes turėti mokytoją yra jėga.
Turėti gerą mokytoją yra nuostabu.
O turėti drąsų mokytoją, patikėkit, yra dar kažkaip kitaip nenusakomai žavu.
Štai tų mokytojų sąrašas, surikiuotas pagal pasirodymo sėkmę:
Lietuvos Mokytojų olimpiados nugalėtoju tapo Alvydas Beinakaraitis iš Marijampolės marijonų gimnazijos (dvigubas Marijonas, o nuo šiol dar ir čempionas!), antrąją vietą užėmė Juozas Kukulskis iš Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos, o 3-5 vietomis pasidalijo trys mokytojos: Ramunė Dranseikienė iš Jonavos “Senamiesčio” gimnazijos, Verutė Nekrevičiūtė iš Gargždų “Vaivorykštės” gimnazijos bei Zina Šiaulienė iš Vilniaus licėjaus – ji ir buvo toji šiek tiek vėliau atėjusioji.
Buvo nuostabu.
Sveikiname visus, kurie prie to prisidėjo.
Ir, savaime suprantama, labai dėkojame Mokytojų olimpiados rėmėjui daktarui Audriui Kačėnui.

One thought on “UNIKALIOS VARŽYTUVĖS

  1. Gaila, kad prof. Dubickas taip supyko dėl mokytojų olimpiados… Mano įspūdžiai.
    Dvi naktys pelėsių kvapo izoliatoriuje. Paguldytos ant lentų,su kolege, žinoma, nemiegojome. Dalinomės patirtimi, gėrėme tabletes ir laukėme ryto. Ką galima nuveikti skaudančia galva? Į seminarą eiti nėra prasmės, nes nesuprasi jokio teksto. Galima pabandyti mokytojų olimpiadą, gal bus uždavinys be teksto? Buvo! Nelygybė. Panaši spręsta. Tačiau… Gal ta jaunystė, kuri padėdavo išgyventi bet kokiomis sąlygomis, pabėgo? Ir štai! Be perstojo skaudanti galva sugalvojo 🙂 parašyti Romui eilėraštuką. Dar galva nepamiršo svarbiausio, t.y. paguosti vaikučių, kuriems šįkart nepasisekė olimpiadoje.
    Dėkoju organizatoriams.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s